Karlovice

Český Ráj jsou jednou z turisticky atraktivní destinací v České republice. Vedle krásné přírody Český Ráj nabízí programy pro volný čas a samozřejmě také ubytování a stravování. Hitem posledních let je i ubytování spojené s relaxací a službami wellness. V regionu Český Ráj najdete ubytování nejen pro individuální turistiku, ale i ubytování specializované na školy v přírodě, rodiny s dětmi, sportovní soustředění nebo ubytování s programem firmy – teambuilding, konference nebo školení. Zrovna tak Český Ráj nabídnou i jednoduché a levné ubytování v turistických ubytovnách nebo turistických chatách.

Ubytování Karlovice

Ubytování Karlovice a okolí nabízí pro návštěvníky obce Karlovice širokou škálu možností. Ubytování Karlovice představuje nabídku od kempu, romantické ubytování na chalupě, apartmánu nebo ubytování s polopenzí nebo celodenní stravou v penzionu nebo hotelu. Pokud nenajdete ubytování podle vašich představ přímo v obci Karlovice , tak zcela jistě najdete odpovídající nabídku ubytování v jejím nejbližším okolí. Turistický region Český Ráj je atraktivní pro dovolenou po celý rok. 
Přesto nejvíce návštěvníků přichází navštívit Český Ráj v době letní a zimní dovolené. Zvláštní kapitolou jsou Vánoce a Silvestr nebo jarní prázdniny. Zde je nutné rezervovat ubytování ve značném předstihu, protože v těchto termínech bývají ubytovací kapacity zcela plné. A ceny ubytování v lokalitě Karlovice ? Najdete zde ubytování ve všech cenových kategoriích, a to i za velmi příznivé ceny v kategorii levné ubytování.

Ubytování Lázně Sedmihorky

Ubytování Lázně Sedmihorky

Malá obec Karlovice leží u silnice spojující Turnov a Jičín - asi 5 km od Turnova. Správní území obce se dělí na pět částí - Karlovice, Radvánovice, Roudný, Sedmihorky a Svatoňovice. Osady nejprve náležely k hradu Valdštejnu, ale poté se dostaly do majetku Smiřických, kteří patřili mezi nejbohatší českou šlechtu. Po bitvě bělohorské přešla rozpadlá panství do rukou Albrechta z Valdštejna, jehož rod zde vládl až do počátku 19. století.

V polovině 19. století založil nový majitel panství v Sedmihorkách vodoléčebné lázně. Do oblasti začalo jezdit velké množství lázeňských hostů, kteří začali okolní krajinu nazývat Českým rájem. K místním přírodním zajímavostem patří například arboretum Bukovina - původně zámecký park. V přírodní rezervaci Bažantník se vyskytují nejmohutnější exempláře dubu letního na území CHKO Český ráj. Nedaleké skalní město Hruboskalsko je zřejmě nejlépe vyvinutým skalním městem Českého ráje. Pokud do Karlovic přijedete s dětmi, nezapomeňte navštívit výletní areál Šťastná země, ve kterém se po celou sezónu koná řada zajímavých akcí.

Jestliže hledáte ubytování v obci Karlovice, hned u hlavní silnice najdete příjemný penzion U Marušky s vyhlášenou pizzerií. Pokud hledáte spíše levné ubytování, pak využijte Autokemp Sedmihorky, který kromě míst ke stanování a parkování karavanů nabízí také chatky a mobilhouse pro celoroční ubytování.


Penzion U Marušky***


Penzion U Marušky nabízí ubytování v obci Radvánovice, 5 km od města Turnov. Penzion leží prakticky v srdci Českého ráje, na hlavní silnici směr Turnov - Jičín.

Autocamp Sedmihorky


Autocamp Sedmihorky poskytuje celoroční ubytování v překrásném prostředí lesů a skal CHKO Český ráj, v centru deseti skalních měst zapsaných do Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celá tato oblast je hojně navštěvována milovníky pěší turistiky, cykloturistiky a horolezectví. V zimní sezóně je poblíž několik lyžařských vleků a běžecké stopy v blízkém okolí.

Apartmán v Českém ráji


Apartmán v Českém ráji nabízí ubytování v obci Radvánovice, 5 km od města Turnov. Apartmán se nachází na dohled od nejnavštěvovanější oblasti Českého ráje – Hruboskalska, u hlavní silnice směr Turnov - Jičín.

Více ubytování v lokalitě Karlovice

Doporučené regiony

Hrubá Skála
Hrubá Skála leží uprostřed nádherné oblasti zvané Český ráj, nedaleko města Turnov. Obec se nachází na okraji Hruboskalského skalního města a nabízí tedy řadu možností výletů, zejména...
Malá Skála
Malá Skála patří mezi nejoblíbenější turistická centra regionu Český ráj. Tato malebná obec rozkládající se na obou březích řeky Jizery má neopakovatelnou atmosféru a je oblíbeným...
Turnov
Město Turnov patří společně s Jičínem k nejznámějším a nejoblíbenějším turistickým centrům regionu Český ráj. Turnov bývá nazýván jednou z bran Českého ráje, zároveň však...

Další zajímavé regiony

Kosmonosy
Obec Kosmonosy se nachází severně od Mladé Boleslavi a díky své menší velikosti je tedy klidnější alternativou pro návštěvníky, kteří chtějí zavítat na Mladoboleslavsko. Obec Kosmonosy...

Všechny regiony

Nacházíte se na Karlovice
toplist